Anasayfa Slider

 Tel: 0 352 222 72 27

 Mail: info@ruyawebajans.com


      

Kullanıcı Arayüzü

CNC Yazılımı Windows Tabanlı Mach3 yazılımının tarafımızdan boyama vitray işlemine uyarlanmış,geliştirilmiş ve kolay kullanım amaçıyla Türkçe, İngilizce, Arapça ve Rusca lisanlarıyla kullanıcılara sunulmaktadır.Yazılımın standart ISO kodları ile çalışmaktadır. Özel komut yoktur.Mevcut kodlardan bazıları makineye özel değiştirilmiştir.Bu nedenle bir çok cam (Takımyolu) programıyla tam uyumludur.Yazılımla birlikte gelen (LazyCam) basit ve kolay kullanımlı Cam programı mevcuttur.Birçok uygulamadan dosya alabilir ve tatmin edici miktarda optimize eder.Arayüzü İngilizcedir.Dxf ve Plt formatlarında başarısı yükseksiktir.Makine ana tablosu yazılımsal olarak 2'ye bölünmüştür.İstenildiğinde 2 ayrı tabla olarak ayrı ayrı parçaların kesintisiz işlenmesine olanak sağlar veya tek tabla olarak tek programı çoklama yaparak, tabla alanını doldurur.Seyyar offset swici yardımıyla otomatik iğne yüksekliği ayarı yapar.Parça kalınlığı değişmediği sürece makine kapansa bile offsetini unutmaz.

 

Bilgisayar ve Elektronik

Elektrik panosu içerisinde standart bilgisayar bileşenleri ve windows işletim sistemi bulunmaktadır.Ön panelde17 inç LCD monitör, kumanda düğmeleri, ışıklı ikaz göstergeleri ve klavye mouse konsolu bulunmaktadır.Elektronik kontrol kartı tarafımızdan üretilmiş olup, mikro denetliyici, I/O girişleri optoizoleli ve çıkışlaarı TTL
uyumludur, PNP çalışır.Elektronik ve yazılım birbiriyle tam uyumludur.Yazılım ve elektronik hazır olmadan makine çalışmaz.Yazılımsal, elektriksel ve mekanik limit kontrolü ile güvenlik ön plandadır.Aşırı zorlanma, pozisyon kaybı,aşırı ısı, bilgisayarın veya yazılımın kapanması, limit dışı ve acil stop durumunda elektronik kontrol kartı sistemi ani olarak kapatır.Kalibrasyon yapıldığında endüktif home siwiçleri yardımıyla makine mutlak sıfırını kendisi bulur.

 

Pompa Grubu

Pompa gövdeleri ısıl işlemle 53-55 Hrc sertleştirilmiş ve temas yüzeyleri hassas yüzey taşlama işlemi yapılmıştır. Pompa yapısı halka formlu dişlidir.Emiş gücü standart dişli pompalardan oldukça yüksek ve ölü bölgesi çok azdır. Step motor ile tahriklidir.Pompa dozaj kontrollü çalıştığı için çizim kalitesi yüksektir.

 

Köprü Grubu

Köprünün kendisi ve yan taşıyıcı kollar ve diğer hareketli taşıyıcı plakalar alaşımlı sert alumşnyum malzemeden yapılmıştır.Hafif ve sağlam yapıdadır.Esneme yapmaz.

 

Alt Şase

AP Modellerde 40x80 mm aluminyum sigma profilden yapılmıştır.

 

Mekanik Aksam

X ve Y eksenlerinde Ray araba ve çelik telli triger kayışlı kapalı sistem lineer modül kullanılmıştır.Endüstriyel AC Servo motor ve boşluksuz redüktör ile eksen hareketi sağlanmıştır.Z ekseninde step motor ve bilyeli vida milliyle eksen hareketi sağlanmıştır.Müşteri talebi üzerine opsiyonel Servo Motor bağlanabilir.